IGMG Çocuk

IGMG Çocuk Kulübü 3-13 yaş çocuklara yönelik sosyal aktiviteler sunmakta ve kulübe üye olan çocuklara mektup ve aylık Gökkuşağı dergisiyle ulaşmaktadır. 

Faaliyetlerinin başlıca hedefi, iki kültür arasında yetişen çocuklarımızın özgüven ve şahsiyet gelişimlerine katkıda bulunmak, çocuklarımızın kimlik ve ana dili gelişimlerine yardımcı olmak, aidiyet sahibi olmalarını sağlamak ve dini ve ahlaki değerler aktarılmasında ailelere destek olmaktır. 

Aylık Gökkuşağı Çocuk Dergisi Avrupa’da alanında Türkçe yayımlanan ilk ve tek çocuk dergisi olmasının yanı sıra özellikle Avurpa’daki çocuklara yönelik içeriği, pedagojik formasyona uygun hazırlanmakta. Genel kültür oluşumuna önem veren ve aktüel konularıyla eğlendirerek bilgilendiren geniş muhtevası ile alanında önemli bir boşluğu doldurma gayretindedir. 

IGMG Bölge ve Şubelerinde ise üyelerine çeşitli sosyal aktiviteler sunmakta; onları çocuk ev sohbetleri, kitap okuma günleri, el becerisi çalışmaları, çocuk iftarları, sportif faaliyetler, kültürel geziler, tiyatro, koro ve izcilik grupları ile bir araya getirmekte ve çocuklarımızın gelişim ve eğitimlerine önemli katkılarda bulunmaktadır.