Ahmet’in Başarısı

Ahmet, hafta sonları camiye gitmeyi çok seviyordu. Orada kendisi gibi Müslümanlar, Allah’ı sevenler, Peygamberimizin sözünü tutanlar vardı. Kendini hiç yanlız hissetmiyordu. Bir de Çocuk Kulübüne üye idi Ahmet. Bilgilendirici, sevimli aylık dergisini okumaya doyamıyordu. Çocuk Kulübü sayesinde Essen’de bir tane de mektup arkadaşı vardı.

Çocuk Kulübünden sorumlu ablalar ve üyelerle beraber camide buluşuyorlardı. O zaman daha çok seviniyordu.

Bir gün ablalar namaz yarışı düzenlediler. Bu yarışa 7 yaşından büyük olanlar katılabilecekti. Çünkü Peygamberimiz, çocukların 7 ile 10 yaş arası namaza başlamalarını tavsiye etmişti.

Ahmet de bu namaz yarışmasına katıldı. Çünkü o 8 yaşındaydı. Ablalar ellerine, kıldıkları namazı işaretleyecek namaz cetveli kâğıtları verdiler. Ahmet bu kâğıdı odasındaki dolabına astı. Sonra her gün kıldığı namazları işaretledi.

Bir ayın sonunda, yine camide Çocuk Kulübü gününde buluşmuşlardı. Büşra çok heyecanlıydı. Acaba namaz birincisi kim olacaktı?

Namazını kaçırmamak için çok dikkat etmişti. Dışarıda oyun oynadığında oyununu yarım bırakıp eve gelmiş, kılıp yıne çıkmıştı. Misafirliğe gittiğinde de kılmıştı. Hatta bir keresinde çok hastalanmıştı ama, namazını kaçırmamak için oturduğu yerden de olsa yine kılmıştı.

Ablalar diğer arkadaşlarının kâğıtlarını kontrol ettiler. Ahmet ise birinci oldu. Ona ‘Haydi Camiye’ adında çocuk ilahi kasetini hediye ettiler.
Namaz çizelgenizi hazırladık!
Sizlerden namaz çizelgenizi kıldığınız namazları işaretlemek kalıyor!