Esma’nın Namaza Başlama Günü

ALİCAN- Anne ben ne zaman namaza başlama günümü kutlayacağım?
ANNE- Hele bir namazlarını güzel kılmayı öğren, sonra sıra sana da gelecek. Ablan Esma’nın arkadaşları gelmek üzere. Beni lafa tutma oğlum.
ALİCAN- Anne çok kalabalık olacak mı?
ANNE - Pek kalabalık olmayacak ama her şey çok güzel olmalı. Ne de olsa ablan için bugün çok önemli.
ESMA- Anne arkadaşlarım geldiler bile, hediyeler hâlâ hazır değil mi?
ANNE- Hazır kızım, sen meraklanma, Allah’ın izniyle bir terslik olmaz. (Esma’nın arkadaşları gelir ve otururlar.)
ANNE- Sevgili çocuklar, hepiniz hoşgeldiniz. Bugün Esma için çok önmeli bir gün. Çünkü bugün onun 10. doğum yılı ve aynı zamanda namaza başlama günü. Bugünden itibaren kızımız Esma namazını aksatmadan kılacak inşallah. Bu yüzden Esma ile sizlere güzel şeyler hazırladık. Herkese bir başörtü ve küçük birer seccade paketledik. Biraz sonra hep birlikte ikindi namazını kılarız.
SİNEM- Tebrik ederiz Esma, ne kadar güzel. Eve gidince hemen anneme söyleyeceğim, bana da böyle bir gün hazırlasın.
EBRU- Esma, zor olmuyor mu, günde beş defa namaz kılmak.
ESMA- Yoo, pek de zor olmuyor aslında. Annem hep hatırlatıyor ve beraber kılıyoruz namazlarımızı. Bazen oyundan ayrılmak istemiyorum, o zaman da kendimi zorluyor, çabucak gidip kılıp geliyorum.
ALİCAN- Abla biliyor musun annemler bana da namaza başlama günü yapacaklar hem de bana yeni bisiklet hediye edeceklermiş.
ANNE- Esma’nın namaza başlama hediyesi Çocuk Kulübüne bir senelik üyelik ve bir gün de Kulüpteki ablaları ziyarete gideceğiz inşallah.

ESMA – Çok teşekkür ederim anneciğim.
ANNE -  Evet çocuklar, haydi şimdi hep birlikte başörtülerimizi takalım ve ikindi namazı için Rabimizle buluşalım. Göreceksiniz içiniz ne kadar güzel duygularla dolacak.
ALİCAN – Allahu ekber, Allahu ekber!